Sodalicja Mariańska

Sodalicja Mariańska

Sodalicja Mariańska przyjęła zadanie naśladowanie cnót NMP., pogłębianie zasad religijnych i angażowanie Sodalicji do pomocy duszpasterskiej w parafii.

W 2011 roku Sodalicja Mariańska w Parafii św. Stanisława B. i M. w Czeladzi liczy 34 osoby, honorowa sodaliska S. Bożenia Wasilewska – Karmelitanka Dzieciątka Jezus., jedna kandydatka i jedna aspirantka. Dwanaście sodalisek jest chorych.

Spotkania Sodalicji Mariańskiej odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca.

W pierwsze soboty miesiąca bierzemy udział we Mszy Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Św. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP i 10 minut modlitw w intencjach m.in. o kanonizację i beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

W pierwsze czwartki miesiąca w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00 modlimy się w intencjach Ojca Św., biskupów diecezjalnych i prezbiterów Kościoła Sosnowieckiego.