Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną 05.05.2024

1). W najbliższą środę 8 maja przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00 – Suma odpustowa, którą odprawi ks. dr Mariusz Karaś – Kanclerz naszej diecezji. Do udziału w sumie odpustowej zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, dzieci 1 Komunijne wraz z Rodzicami, asystę i niosących feretrony oraz wszystkich parafian.  Ta Msza św. połączona będzie z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św. Po zakończeniu Sumy odpustowej odbędzie się procesja z figurą MB Fatimskiej na rynek Starego Miasta, gdzie odmówiona zostanie publiczna modlitwa różańcowa.

W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.

2). Trwa maryjny miesiąc maj. Przypominamy o nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odbywa się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami.

3). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, który jest dostępny na stoliku z prasą.

4). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

5). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu :

+ Witolda Pełka – lat 93, + Grażyna Kozłowska – lat 80, + Stefania Pardela – lat 94 – polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…