Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną 28.04.2024

1). Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła we wtorek 23 kwietnia 2024 r., że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej ARTURA WAŻNEGO. Kanoniczne objecie diecezji przez ks. bpa Artura Ważnego odbędzie się 8 maja 2024 r. o godz. 16:00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu. Uroczysty ingres ks. bpa Artura Ważnego do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się 22 czerwca 2024 r.

2). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.

W środę również rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Przypominamy o nabożeństwie majowym ku czci NMP, które w naszym kościele odbywa się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy o godz. 16.00.

W sobotę o godz. 8:30 w kościele odbędzie się nabożeństwo i po nim Spowiedź św. dla dzieci i Rodziców przed 1 Komunią św. W niedzielę za tydzień o godz. 11:15 w naszej parafii przypada uroczystość 1 Komunii św.

3). W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17:30. W piątek o godz. 15:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia. W piątek także Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30., a następnie zmiana Tajemnic różańcowych.

4). W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny.  To również 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę oraz za rodaków mieszkających na obczyźnie. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 – w intencji Ojczyzny, na którą zapraszamy władze miasta, samorządu oraz czeladzkie stowarzyszenia i organizacje społeczne z pocztami sztandarowymi, społeczności szkolne, a także wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne. Kolejne Msze o godz. 15:00, 16:00 i 18:00.

5). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, który jest dostępny na stoliku z prasą.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.