Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocną 14.04.2024

1). We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza.

W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia – intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.

W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.

2). Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące i przygotowywane prace remontowe. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone dotychczas ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

Również w przyszłą niedzielę Sodalicja Mariańska organizuje kwestę do puszek na odnowienie grobowca zmarłych proboszczów naszej parafii.

3). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, który jest dostępny na stoliku z prasą.

4). APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka. W nawiązaniu do opublikowanego Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji. Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku ✠ Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

4). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

5). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu –

+ Maria Kucytowska – lat 88, + Lucyna Kuc – lat 89, + Jerzy Kruk – lat 82 – polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…